» » Microsoft, intel ve windows uptade
Kategoriler
Anket
Kullandığınız Tarayıcı ?
Tarih: 30-01-2018, 10:51
Kategori: Genel
Gönderen: pRoDiGy
Windows Update Aracısı'nın hangi sürümünün yüklü olduğunun nasıl kontrol edileceği hakkında daha fazla bilgi almak için şu adımları izleyin:

%systemroot%\system32 klasörünü açın. %systemroot% Windows'un yüklendiği klasördür. Örneğin, %systemroot% klasörü C:\Windows klasörüdür.
Wuaueng.dll dosyasına sağ tıklayın ve ardından Özellikler'i seçin.
Ayrıntılar sekmesini seçin ve ardından dosyanın sürüm numarasını bulun.
Not Windows 8.1 için Windows Update Aracısı'nın son sürümü 7.9.9600.16422'dir. Windows 8 için Windows Update Aracısı'nın son sürümü 7.8.9200.16693'tür. Windows 7, Windows Vista ve Windows XP için Windows Update Aracısı'nın en son sürümü 7.6.7600.256'dır.
Windows Update Aracısı'nın 7.6.7600.256 sürümündeki yenilikler
Windows Update istemcisinin yalnızca yeni bir sertifika tarafından imzalanmış dosyalara güvenmesini sağlayacak biçimde altyapı güçlendirildi. Bu sertifika yalnızca Windows Update istemcisine yönelik güncelleştirmeleri korumak için kullanılır.
Windows Update istemcisi için daha güvenli bir iletişim kanalı
Windows Update Aracısı'nın 7.4.7600.226 sürümündeki yenilikler
Windows güncelleştirmelerinin tarama süreleri kısaltıldı
Windows Vista veya Windows Server 2008 çalıştıran bilgisayarlar için Windows Update kullanıcı arabirimi geliştirildi
Güncelleştirmeler için daha görünür ve ayrıntılı açıklamalar sağlandı
Kullanıcıların hizmet paketleri konusunda nasıl bilgilendirildiği ile ilgili geliştirmeler yapıldı
Windows Update Aracısı'nın 7.2.6001.788 sürümünde giderilen sorunlar
Windows Update Aracısı'nın 7.2.6001.788 sürümü aşağıdaki sorunu giderir. Bu sorun daha önce bir Microsoft Bilgi Bankası makalesinde belgelenmemiştir:
Windows Update veya Microsoft Update'ten aynı anda 80 veya daha fazla güncelleştirme yüklemeye çalıştığınızda, hata kodu "0x80070057" ile karşılaşırsınız.
Windows Update Aracısı'nın 7.2.6001.784 sürümündeki yenilikler
Windows Update hizmetinin tarama süresi kısaltıldı
İmza güncelleştirmelerinin teslim edilme hızı artırıldı
Windows Installer'ı yeniden yükleme desteği
Hata iletileri geliştirildi
Windows Update Aracısı'nın 7.0.6000.381 sürümü tarafından giderilen sorunlar
Windows Update Aracısı'nın 7.0.6000.381 sürümü aşağıdaki sorunları giderir. Bu sorunlar daha önce bir Microsoft Bilgi Bankası makalesinde belgelenmemiştir:
Windows Vista tabanlı bir bilgisayarda Arka Plan Akıllı Aktarım Hizmeti (BITS) çöküyor. Daha fazla bilgi için bkz. Windows Vista tabanlı bir bilgisayarda Arka Plan Akıllı Aktarım Hizmeti (BITS) kilitlenmesini gideren bir güncelleştirme kullanılabilir.
Çok Dilde Kullanıcı Arabirimi Paketi (MUI) dosyalarının kullanıldığı sırada tek başına yükleyici için gerekli yeniden başlatma sayısını azaltan bir düzeltme bulunmaktadır.
Kore dili, Basitleştirilmiş Çince ve Geleneksel Çince dillerindeki kullanıcı arabirimi öğeleri düzeltilmiştir.
Windows Vista yükleme deneyimi geliştirilmiştir.
Windows Update hizmeti, Microsoft tarafından geliştirilen en son güvenlik güncelleştirmelerini ve diğer güncelleştirmeleri indirip yükleyerek bilgisayarınızın güncel kalmasına ve güvenli olmasına yardımcı olur. Windows Update, bilgisayarınıza uygulanacak güncelleştirmeleri belirler.

Microsoft, kullanıcılara Windows ve diğer Microsoft yazılımları için düzenli olarak yazılım güncelleştirmeleri sağlar. Bunlar, güvenilirliği ve performansı artıran, kötü amaçlı yazılımlara ve diğer istenmeyen yazılımlara karşı yeni koruma yöntemleri sunan ve Windows özelliklerine yükseltmeler sağlayan güncelleştirmelerdir. Bilgisayardaki donanım bileşenlerinin performansını veya güvenilirliğini artırmak için, Microsoft, bilgisayar üreticisi tarafından sağlanan aygıt sürücülerine yönelik güncelleştirmeler de sağlayabilir.

Windows Update hizmetini açarsanız, Windows Update ile doğrudan ilişkili olan yazılım bileşenlerinin bilgisayarınızda zaman zaman güncelleştirilmesi gerekir. Bu güncelleştirmeler, Windows Update tarafından gerekli güncelleştirmeler denetlenmeden veya başka güncelleştirmeler yüklenmeden önce gerçekleştirilmelidir. Bu gerekli güncelleştirmeleri hataları giderir, süregelen geliştirmeleri sağlar ve Windows Update hizmetini destekleyen Microsoft sunucularıyla uyumluluğu sağlar. Windows Update hizmetini devre dışı bırakırsanız bu güncelleştirmeleri almazsınız.

Windows Update hizmeti, Windows İlk Çalıştırma Deneyimi (OOBE) Kurulumu sırasında önerilen seçeneği belirlediğinizde güncelleştirmeleri otomatik olarak yükleyecek biçimde yapılandırılır. Denetim Masası'ndaki Otomatik Güncelleştirmeler öğesinde aşağıdaki ayarlardan birini seçerek de Windows Update'i açabilirsiniz:
Otomatik (önerilir)
Güncelleştirmeleri benim için karşıdan yükle, ancak ne zaman yükleneceğini benim seçmeme izin ver
Bana bildir, ancak onları otomatik olarak karşıdan yükleme veya kurma
Windows Update'i açtıktan sonra Windows Update bileşenleri için gerekli olan güncelleştirmeler size bildirilmeden otomatik olarak indirilir ve yüklenir. Bu davranış, Windows Update hizmetini açmak için kullandığınız ayardan bağımsız olarak gerçekleşir. Gerekli güncelleştirmeleri almak istemiyorsanız, otomatik güncelleştirmeler hizmetini Denetim Masası'ndan devre dışı bırakabilirsiniz.

Windows Update güncelleştirmeleri genelde şunları yapar: Müşterilerden toplanan geribildirimlere uygun olarak hazırlanır, uyumluluğu, hizmet performansını ve güvenilirliği artırır ve yeni hizmet özellikleri sunar. Windows Update sunucusu güncelleştirildiğinde, genelde buna karşılık gelen bir istemci güncelleştirmesi gerekir. Bir aracının kendi başına güncelleştirilmesi sırasında, Windows Update Aracısı dosyaları eklenebilir ya da değiştirilebilir. Örneğin, kullanıcı deneyiminin görüntülenmesine yardımcı olan veya güncelleştirmelerin belirli bir sisteme uygulanıp uygulanmayacağını belirleyen Windows Update Aracısı dosyaları eklenebilir. Bir sistem kullanılabilir güncelleştirmeleri otomatik olarak denetleyecek biçimde ayarlanmışsa bu davranışla karşılaşılır. Otomatik güncelleştirmeler kapatılmışsa bu davranışla karşılaşılmaz. Örneğin, Windows Vista ve Windows 7'de Güncelleştirmeleri hiçbir zaman denetleme'yi veya Windows XP'de Otomatik Güncelleştirmeleri Kapat'ı seçerseniz bu davranışla karşılaşılmaz.
Yöneticiler; Windows Update Aracısı'nın en son sürümünü, Windows Server Update Services (WSUS) üzerinden dağıtım için alırlar.


Uptade


Geri
 • Yorumlar: 0
 • Görüntülenme: 116
Değerli ziyaretçimiz, sitemize üye iseniz lütfen giriş yapınız.
Üye değilseniz üye olmak için lütfen tıklayınız.


Yorum Ekle

İsim:*
E-Mail:*
 • winkwinkedsmileam
  belayfeelfellowlaughing
  lollovenorecourse
  requestsadtonguewassat
  cryingwhatbullyangry
Güvenlik Kodu:*
Kodu Güncelle